Uwaga na oszustów

logo UWAGA NA OSZUSTÓW !!!

W związku z docierającymi do nas sygnałami o próbach wyłudzania pieniędzy przez osoby podające się za odczytywaczy lub monterów wodomierzy prosimy wszystkich Odbiorców o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności.
Przypominamy, że odczyty wodomierzy prowadzone są przez odczytywacza „przypisanego” do konkretnego rejonu i tylko w wyjątkowych sytuacjach przychodzi inny pracownik. Podejrzana powinna się wydać wizyta dwóch osób, z których jedna zajmuje właściciela mieszkania (np. rozmową, o konieczności zakręcenia wody, sprawdzenia zaworu albo próbą sprawdzenia jakości wody, prosząc o napicie się), podczas gdy druga może w tym czasie okradać mieszkanie.
Warto zapamiętać, że pracownicy KPWiK SP. z o.o. mają identyfikator ze zdjęciem, numerem i uprawnieniami oraz datą ważności, który mają obowiązek okazać na prośbę mieszkańców. Mają także firmowe ubrania z logo firmy.
Monterzy wodomierzy pracują dwójkami, jednak pojawiają się w naszych domach w dni wolne od pracy i w godzinach popołudniowych tylko po uprzednim umówieniu wizyty. Również oni muszą okazać identyfikator.
Ponadto informujemy, że nasi pracownicy nie pobierają od Odbiorców żadnych opłat. Wszelkie prośby o przekazanie gotówki stanowią próbę wyłudzenia, o której niezwłocznie należy powiadomić odpowiednie organy ścigania oraz KPWiK Sp. z o.o.
W razie wątpliwości, przed wpuszczeniem odczytywacza lub monterów do mieszkania, można zadzwonić i upewnić się co do ich tożsamości pod numerami telefonów:

  • dla odczytów wodomierza pod numer 81/ 825 68 09 wew. 301, 302, 303, kom. 785 695 316,
  • dla montażu wodomierza pod numer 994.